Windows 10 kurulumu nasıl yapılır?

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Ceren tarafından 2 Eylül 2015 başlatılmıştır.

 1. Ceren

  Ceren Süper moderatör

  Katılım:
  4 Kasım 2014
  Mesajlar:
  2.233
  Windows 10'u yükleme işlemine başlamadan önce bilgisayarınızda bulunan dosyalarınızın bir yedeğini almanızda fayda var. Windows 7/8 veya Windows 8.1 sürümü kullanıyorsanız Windows 10'u direk kurabilirsiniz .
  ilk olarak İSO dosyasını indirmeniz gerekiyor.Dil seçeneğini Türkçe olarak seçtikten sonra kullanmak istediğiniz versiyonu 64 bit veya 32 bit olan İSO olarak seçtikten sonra ise Download işlemini başlatmalısınız.

  İnternet hızınıza göre indirme işlemi yapılacaktır ve 4 GB gibi bir indirme işlemi olacaktır.Daha sonra ise indirdiğiniz Windows 10 İSO dosyasını USB bellekten kurmak için Windows USB/DVD Download Tool yada benzeri bir kurulum programı ile USB belleğine yazdırmalısınız…
  USB belleğe yazdırdıktan sonra ise BİOS ayarlarınıza giriş yaparak USB belleğinden başlatma işlemini yapmalısınız.BİOS ayarlarına erişmek için ise genel olarak Genellikle “F2“,”F10”,”DEL” tuşları kullanılarak açılmaktadır.

  Bios ayarlarından sonra ise Yukarıda görülen bölümden ise CDROM yerine tanımladığınız yani Windows 10 yüklü USB belleğiniz olacaktır.Daha sonra siz bilgisayarınızı yeniden başlattığınız zaman USB bellek üzerinden başlayacaktır ve kurulum işlemide devam edecektir.

  Kurulum yaparken kullanıcının yapacağı çok fazla işlem bulunmuyor zaten, Setup.exe'yi açıktan sonra karşınıza gelen pencerelere ileri diyerek ilerleyin, ardından bilgisayarınız yeniden başlatılacak. Bilgisayarınız açıldığında kullanıcı adı belirlemeniz gerekecek, kullanıcı adınızı belirledikten sonra Windows 10 kurulumu tamamlanacaktır.