Windows Ses Simgesi Nasıl Geri Getirilir

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 5 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Ses Simgesi Yok

  Windows'da Windows ses simgesi kaybolduysa, Ses Simgesini geri getiremiyorum diyorsanız işte çözümü burada..

  Bilgisayarınızın Ses simgenizi, Windows XP / Vista / Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerine göre ses nasıl geri getirebileceğinizi aşağıdaki adımları takip ederek yapacaksınız.

  Bir yükleme yaptığınızda veya driver kaldırdığınızda ses simgesi kaybolabilir ama geri getirmek oldukça basit bir işlem. Bilgisayarınızın sesi çalışıyor fakat simge olarak saatin yanından kaybolduysa nasıl geri getireceğinizi gösterceğiz. Eğer bilgisayarınızdan ses çıkmıyorsa o zaman driver’ınızı yeniden yüklemeniz gerekebilir.

  Ses Simgesini Geri Getirme
  [​IMG]

  Windows XP Ses Simgesini Gösterme


  Başlat'tan Denetim Masasına girin. Denetim Masası ekranında Sesler ve Çoklu Ortam Aygıtları (Sounds and Audio Devices) seçeneğini tıklayın. Açılan ekranda Ses Simgesini Görev Çubuğunda Göster (Place Volume Icon in the Taskbar) seçeneğini tıklayarak Windows XP’de saatinizin yanına ses simgesini çıkartabilirsiniz.

  Vista, Windows 7 ve Window 8’de Ses Simgesi Çıkartma

  Vista, Windows 7 ve Window 8 işletim sistemi kullanıyorsanız XP’ye göre biraz farklı bir işlem yapmanız gerekir. Görev Çubuğuna sağ tıklayın ve açılan pencereden Özellikler seçeneğine tıklayınız. Karşımıza çıkacak olan Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü Özellikleri penceresinden Özelleştir butonuna tıklayınız.


  Özelleştir tıkladığınızda Bildirim Alanı Simgeleri penceresi karşınıza çıkacak. Ses Düzeyi karşısındaki bildirimlerden Simge ve bildirimleri göster seçeneğini seçip Tamam butonuna tıklayın.


  Başka bir Yöntem

  Görev Çubuğu sağ tarafında TR Dil bölümünün yanında bulunan Yukarı Ok simgesine tıklayın Özelleştir linkini göreceksiniz. Bu linke de tıklayarak Bildirim Alanı Simgeleri ekranına girebilirsiniz.