Yağmur suyunun faydaları nelerdir?

Konusu 'Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve Berrak tarafından 11 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. Berrak

  Berrak

  Katılım:
  21 Mart 2012
  Mesajlar:
  479
  Yağmur suyunun faydaları nelerdir?

  Hüznün,romantizmin destekleyicisi yağmurun faydaları nelerdir bakalım... Konuyu açmamdaki sebebin birkaç gün önce evdeki çiçeklerini yangın merdivenine taşıyan komşumun ne yapmaya çalıştığını öğrenmemle alakalı olduğunu söylemeden edemeyeceğim. ;)

  [​IMG]

  Yağmur suyunun yararları

  Yağmur suyunda azot olmamasına karşın şimşek çaktığında azot ve oksijen birleşerek bitkiler için doğrudan alınabilir azotu oluşturur. Azot bitkilerin yeşil aksam gelişimi için önemli bir elementtir.
  Saksı bitkileri yağmur suyuyla sulandığında yıl boyu saksı toprağında biriken tuzları yıkayarak sağlıklı kök gelişimi için uygun ortam oluşmasına yardımcı olur.

  İlk baharda yağan yağmurlar sayesinde çiçek tozları ve polenler atmosferde dolaşmakta ve bitkiler arası çeşitliliği ve döllenmeyi olumlu etkilemektedir.

  Yağmur suyu içilebilir. İçerdiği minerallar bakımından yararlıdır. Saçlara, ellere ve vücuda sürülebilir. Cildi yumuşacık yapar.
  Yağmur suyu cildiniz için eşssiz bir devadır.Yüzünüzü yağmur suyuyla yıkadıktan Sonra kendi kendine kurumaya bırakmayın.

  Yumuşak bir havluyla kurulayın.