Yanlış anlaşılmak ile ilgili kompozisyon

Konusu 'Türkçe edebiyat' forumundadır ve melinda tarafından 6 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. melinda

  melinda

  Katılım:
  8 Mart 2012
  Mesajlar:
  166
  Yanlış anlaşılmak...İnsanı en çaresiz hissettiren durumlardan biridir.Sanki bir anda karşınızdakiyle aranızdaki bütün köprüleriniz yıkılır.
  Yanlış anlaşılma aslında aynı cümleye farklı anlamlar yüklemektir.Sadece cümle de değil,herhangi bir davranışınız, bakışınız.... sizin için başka karşınızdaki kişi için bambaşka bir anlama gelir.
  Yanlış anlaşılma korkusu taşıyan insanlar çok kolay keşfedebilirsiniz.Sadece "Sakın yanlış anlama","böyle dedim ama şunu kastetmedim." tarzındaki cümlelerinden de değil, her cümlesinin ardına açıklmasını yapmasından da kolayca anlayabilirsiniz.Fakat "Sakınan göze çöp batar." misali en çok bu korkuyu taşıyan kişiler yanlış anlaşılır.
  Yanlış anlaşılma korkusu kişide kalıcı olursa hayatını olumsuz etkileyebilir.Çünkü kişi asla cümlelerini kendinden emin olarak kuramayacaktır.
  Yanlış anlaşılma sadece tek taraflı bir durum da değildir.Bazen siz ne derseniz deyin cümlelerinizi farklı taraflara çekecek insalar vardır.Böyle kişiler yüzünden her şeyi açıklama hissine kapılmak doğru olmaz.
  İnsan kendini doğru şekilde ifade ettikten sonra yanlış anlaşılma korkusunu umursamayıp, hayata kendinden emin sağlam adımlar atmalıdır.
  webokur.com