Yasin-i Şerif Duasının Okunuşu

Konusu 'Dualar ve anlamları' forumundadır ve Elif tarafından 15 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Duaların Arapça okunuşu, Yasin-i şerif suresi arapça

  Yasin Suresi Bitince ardında Okunacak Duanın latin harflerle türkçe okunuşu ve anlamı


  Allahumme inni eselüke sabran cemila, ve kalben selima, ve lisanen zakira, ve düaen müstecaba, ve kitaben yeniyna, ve rizkan halala, ve neıymen mükiyma, ve cenneten ve hariyra, ve nadraten ve mesrura. Ya kadıyel hacat, ya müciybed deavat, ya kaşifed durri vel beliyyat, ya alimes sirri vel hafiyyat. Ikdı haceti fi hurmeti yasin vel kur'anil hakiym. Fe iza kada emran fe innema yekulü lehu kün fe yekun. Fe sübhanellezi bi yedihi melekutü külli şey'in ve ileyhi türceun.

  Anlamı: Allahım , senden sabr-ı cemil, kalb-i selim isterim. zikreden bir dil, kabul olmuş bir dua, sahibini mutlu kılan bir kitap ve helal bir rızık isterim. nimetlerinin devamının, cenneti ve cennet elbisesini, mutluluklarının en güzelliğiyle sevinmeyi istiyorum.
  Ey bütün hacetleri, dilekleri veren Allah'ım!
  Ey bütün duaları kabul eden Allah'ım!
  Ey bütün sırları ve güzellikleri bilen Allah'ım!
  Dileklerimi kabul et, muradımı ver, şu mübarek saatte "Yasin ve Kur'an-ı Hakim" hürmetine. Çünkü sen şanı yüce Allah'sın, bir şeyin olmasını dilediğin vakit, o şeyi sadece ol dersin, o da hemen oluverir. Herşeyin saltanatı ve tasarrufu senin kudret elindedir. Herşey ve hepimiz sana döndürüleceğiz.