yavru sibirya kurdu fiyatları

Konusu 'Hayvanlar hakkında' forumundadır ve Ceren tarafından 14 Eylül 2015 başlatılmıştır.

 1. Ceren

  Ceren Süper moderatör

  Katılım:
  4 Kasım 2014
  Mesajlar:
  2.233
  Sibirya kurdu yavrusu, kendine olan güveni, gösterişi ve güzelliğiyle, insanlara iyi bir dost, çocuklara arkadaş olabilecek köpek ırkıdır.

  Sevgi dolu bir köpek olan Sibirya kurdu, genelde buz mavisi gözleriyle dikkat çeker. İnatçı ve özgürlük düşkünüdür. Çocuklara karşı fazla hoşgörülüdür. Yalnızlığı sevmediklerinden, herkesle iyi geçinmeye çalışırlar. Küçük hayvanları özellikle kuşları ve fareleri avlamayı severler. Evde yalnız bırakılırlarsa, eşyaları kemirerek dikkat çekmek isterler.
  sibirya_kurdu-2.jpg
  Bu köpekler evde çok hareketli olacağından, apartmanda bakım için uygun değildir. Kürkleri sık ve uzun tüylü olduğundan, sıcak ortamlarda bakılmamalıdır. Koşup, oynamayı, egzersiz yapmayı sevdiklerinden, bunlar sıcak havalarda değil de, serin zamanlarda yaptırılmalıdır. Su geçirmeyen, çift katlı, oldukça sık, yumuşak, alt katmanı yünlü bir kürkü bulunmaktadır. Yılda iki defa tüy dökme dönemi vardır. Bu dönemlerde tüylerine yeteri kadar bakım yapılmalıdır. Diğer zamanlarda tüylerin taranması ihmal edilmemelidir. Bunu yaparken canını acıtmamaya dikkat ediniz. Bundan hoşlanmayacağından, sinirlenmesine neden olabilirsiniz. Haftada iki defa fırçalamanız yeterli gelecektir. Yıkanmaya genelde ihtiyaç duymazlar. Kuru şampuanla yıkanabilir, tüylerinin tıraş edilmesine gerek yoktur.

  Köpeğin rengine ve gözlerinin rengine göre değişebilmektedir. Kimi zaman 200 TL. sibirya kurdu yavrusu bulabilirsiniz. Ama ortalama Sibirya kurdu fiyatları, 200 TL ile 1000 TL arasıdır.