Yeşilay Haftası Resimleri

Konusu 'Web Kütüphanesi' forumundadır ve Ceren tarafından 2 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. Ceren

  Ceren Süper moderatör

  Katılım:
  4 Kasım 2014
  Mesajlar:
  2.233
  Yeşilay Haftası Resim

  Yeşilay Haftası; Yeşilay 5 Mart 1920 tarihinde kurulduğu için Mart'ın ilk haftası, 1-7 Mart'da kutlanan haftadır. Yeşilay Haftası'nda alkollü içkilerin, sigaranın, uyuşturucuların topluma, aileye, bireye zararları anlatılır.
  Yeşilay 1920 yılında, yani cumhuriyetimizden daha önce kurulmuş, yaklaşık bir asırlık bir sivil toplum örgütü, bir halk sağlık kuruluşudur. İstanbul işgalinin hemen sonrasında Yeşilay’ın kurulduğu bu yıllarda savaşa karşı Anadolu’da milli mücadele bilinciyle bir direniş olduğunu biliyoruz. Başta İngilizler olmak üzere düşmanlar bu milli direnişi kırmak, Türk gençliğini bir takım bağımlılıklara duçar edip gençlerin işgale karşı direnişini zayıflatmak için kendi ülkelerinden kasa kasa getirdikleri içkileri, bazen de uyuşturucuları İstanbul’da ve Anadolu’da dağıtıyorlar ve böylece gençlerimizi bağımlı hale getiriyorlar. Direnişin altının oyulduğunu fark eden değişik kesimlerden aydınlar, İstanbul’da bir araya geliyor ve 5 Mart 1920’de o günkü adıyla Hilal-i Ahdar’ı, bu günkü adıyla Yeşilay Cemiyeti’ni kuruyorlar.
  yesilay_haftasi-7.jpg iyi_aksamlar-9.jpg yesilay_haftasi-1.jpg yesilay_haftasi-2.jpg yesilay_haftasi-4.png yesilay_haftasi-5.jpg yesilay_haftasi-6.jpg yesilay_haftasi-8.jpg
   
  Son düzenleme: 30 Mart 2015