Zafer Şanlı kimdir

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve webkolik tarafından 29 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Zafer Şanlı kimdir hakkında bilgi

  Zafer Şanlı Hayatı

  30 Ağustos 1966 günü İstanbul'da doğan aranjör Zafer Şanlı bugüne kadar birçok sanatçının albümlerinde müzisyen, bazı albümlerde de söz yazarı, besteci, aranjör olarak yeralmıştır.Zafer Şanlı müzik hayatına Kolon adlı rock grubunun solistliğini yaparak başladı. 1985 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Bölümünü kazandı. Eğitimine devam ederken bir yandan bas gitar çalışmalarına başladı. Üniversiteden arkadaşları Yavuz Çetin ve Gültekin Kaçar ile Labirent isimli rock grubunu kurdu. Labirent grubu ile 1987 yılında Yıldız Üniversitesi’nin düzenlediği müzik yarışmasında en iyi yorum, icra ve en iyi beste dallarında ödüller kazandı ve bu grupla çeşitli mekanlarda sayısız konserler verdiler.
  Zafer Şanlı 1988 yılında ilk stüdyo çalışmasını Ersen ve Dadaşlar grubunun 88 albümünde gerçekleştirdi. Yavuz Çetin, Kerim Çaplı ve Batu Mutlugil ile 1990 yılında Blue Blues Band grubunu kuran Zafer Şanlı bu grupla önemli çalışmalara imza attı.
  Cem Karaca’nın vefatına kadar 2001 ve 2004 yıllarında Yol Arkadaşları grubu ile sanatçıya 3 yıl sahnede eşlik etmiştir.

  Zafer Şanlı Müzik hayatında Yavuz Çetin, Redd, Erkin Koray, Tarkan Tevetoğlu, Tanju Okan, Hayko, Metin Arolat, Yeşim Salkım, Reyhan Karaca, Eda Özülkü, Metin Özülkü, Zeynep , Sibel Bilgiç, Emel Müftüoğlu , Erdal Çelik, Rafet El Roman, Tarık, Nalan Tokyürek, Mustafa Sandal, Işın Karaca, Hande Yener, Volkan Konak, Hakan Peker, Sibel Alaş, Natalia, Emre Altuğ, Gülşen, Kıraç, Erol Evgin gibi sanatçılara sahnede eşlik eden sanatçı ve gruplara, hem albümlerin de hem de sahne çalışmalarında eşlik etmektedir. Zafer Şanlı halen bu sanatçılarla sahne çalışmalarına devam etmektedir.

  Kaynak: vikipedi