Zalime Dur Diyen Olmazsa

Konusu 'Ayet ve Hadisler' forumundadır ve Elif tarafından 24 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Ümmetimi, zalime karşı, 'Sen zalimsin!' demekten korkar vaziyette gördüğünde şüphe yok ki onlar kendi hallerine bırakılmışlardır. (Yani onların varlığı ile yokluğu birdir).

  İslam milletinde cesur bir ruh hali bulunmalıdır. İslam adaletine ters durumların meydana gelmesine izin verilmemelidir. Adalete ters bir duruma, menfaat hırsından veya korkudan dolayı sessiz kalanlar, bu durumu düzeltmeye veya kaldırmaya çalışmayanlar, manevi olarak sorumludurlar. Artık böyle bir cemaat, kendi hallerine bırakılmış, birtakım günahlar içinde kalakalmışlardır. Nihayetinde ise layık oldukları sona kavuşmuşlardır.

  Bütün fertler, birbirine karşı hayırla davranmalıdırlar. Birbirlerine irşad etmeye ve uyarmaya çalışmalıdırlar. Hepsinin asıl menfaati ve selameti bu şekilde mümkün olur.

  Bir insan, günahları işlemeye devam ettiği halde, Allah Teala'nın ona, dünyadan istediği şeyleri vermekte olduğunu gördüğünde bil ki bu şüphesiz, o kul için bir istidraçtır yani o kulun yavaş yavaş felakete kavuşacağına bir işarettir.


  Allah Teala, bazı günahkar kullarını bu dünyada emellerine kavuşturur. Onlara makam, mevki ve büyük nimatler verir. Onlar bunun değerini bilmez, şükretmez ve yaptıkları fenalıkları terketmezlerse çok acıklı bir azaba uğrarlar. Ahirette uğrayacakları azap ise çok şiddetlidir. Artık fani servete, varlığa güvenmemeli, günahkar kimselerin maddi ve geçici servetlerine itibar etmemelidir. Bunu, onların hakkında bir felaketin başlangıç işareti görmelidir. Onlara da durumlarını düzeltmeleri için dua etmelidir.

  Bazı insan var ki kalp gözü tamamen kapanmıştır. Onları da Allah ıslah etsin.