Zayıflamak İçin Dua

Konusu 'Dualar ve anlamları' forumundadır ve Lavinia tarafından 15 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.279
  Zayıflamak İçin Okunacak Dua

  Şişmanlığından rahatsızlık duyan ve zayıflamak isteyen kişiler bol miktarda Allah veya La ilahe illallah okumalıdırlar. Okuma şeklinin şöyle olması daha uygundur. Okumaya başlarken Ya Allah deyip devamında Allah Allah diye okunur. La ilahe illallah okurken de bitiminde ise Muhammedurresulullah demelidir.
   
 2. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.935
  Cevap: Zayıflamak İçin Dua

  Cenabı Allah'ın sıfatlarını zikrederek dua etmek makbul bir şekildir. Mesela fazla kilo sorun ve hastalığı için Ya Şafii, doyum ve tamah için Ya Kafii, sağlık ve selamamete ulaştırması için Ya Hadii gibi mefhumuna uygun zati ve subuti sıfatlarını zikir ile meşgul olmak ve diyette istikamet için de Ya Sabur isimlerini tekrarlamak faydalı olabilir. Ayrıca Peygamber Efendimiz kavli yani söz ile yapılan duaların fiil yani amel ile desteklenmesini öğütlemiştir. Zayıflamak isteyen kimseler dualarının yanı sıra diyet spor gibi aktiviteleri göz ardı etmemelidirler.
   
 3. Uluslararası alanda tanınan kilo kaybı uzmanı Dr. Edward F. Grubu, III, doğal takviyesi de dahil olmak üzere ameliyat olası alternatifleri kilo kaybı cerrahi ve bilgiler de verilmektedir.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 31 Temmuz 2015