Zayıflamak İçin Mısır Gevreği

Konusu 'Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve Yavuz tarafından 19 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.935
  Zayıflamak İçin Mısır Gevreği Diyeti

  Kolay Zayıflamak İçin Mısır Gevreği

  Mısır gevreği belki bir çoklarımızın alışkanlıkları arasında yok ama, diyet yapanlar aççısından tercih edilebilecek seçeneklerden. Kahvaltılarımızda uygulayacağımız mısır gevreği diyeti mutlaka diğer öğünlerde de gıdalarımıza dikkat edersek faydalı olacaktır. Ama hafif fakat dirençli bir kahvaltı için tercih edilebilir. Özellikle kilo problemi olan diyet yapan kimseler için.

  Mısır gevreği, 1 kase süt ile birlikte alındığında 172 kalori gibi düşük bir kalori değerine sahiptir. İçerisinde bol miktarda protein içerir. Ayrıca süt ile tüketilmesi protein alınması bakımından yararlıdır. Yüksek karbonhidrat içeriği ile enerji ihtiyacını karşılar. Yağ oranı düşüktür fakat içerisindeki lif metobolizmayı rahatlatır. Kan şekerini yükseltme hızı yüksek olduğundan sabah çobuk adaptasyon sağlarsınız. Eklenmiş C vitamini ve Demir başta olmak üzere özellikle B grubu vitaminlerini zengin olarak içermektedir.

  Diğer bütün zayıflama yöntemlerinde olduğu gibi zaman içinde ara vererek metabolizmanın bağışıklık kazanmasını veya farklı bir sağlık sorunu oluşmaması için diyetlerinizi değiştirin. Yada her hangi bir diyet uygulamadan vasat bir süreç geçirin. Bu süreçte ihmal etmemeniz gerek aşırı yağlı, tuzlu ve şekerli şeylerden kaçınıyorken spora devam etmenizdir.
  [​IMG]
   
 2. Tesla

  Tesla

  Katılım:
  21 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  38
  Cevap: Zayıflamak İçin Mısır Gevreği

  Kardeş mısırı patlatıp tüketsek olmuyor mu??? :)