Zayıflatan Meyveler Nelerdir

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Nehir tarafından 16 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Nehir

  Nehir

  Katılım:
  9 Ocak 2013
  Mesajlar:
  6.559
  Zayıflatan Meyveler Hangileridir

  Ananas: Ananas; diyet ve zayıflama konusunda oldukça önerilen ve tercih edilen meyvelerden ancak ananas alırken asla konservelerini tercih etmemeliyiz. Konserve şeklinde olanlardan değil de tazesini tercih edin. Kabuğunu soyduktan sonra ortadan ikiye bölün. Her bir ananasın yarısı 1 porsiyon meyveye denk geliyor diye düşünebiliriz. Amerika’da düzenlenen diyet kongrelerinde de büyük yer tutan ananas, yüksek lif oranıyla bağırsaklarınızı çalıştırır. Unutmayın, bağırsaklarrınız çalışmazsa kilo veremezsiniz. Bu yüzden düzenli olarak yarım ananas yemek çok önemlidir.

  Armut: Bağırsakları en çok çalıştıran besinlerden biri olan armut; çocuklar, bebekler kabız olduğunda haşlanıp püre haline getirilerek yedirilirse kabızlık sorununu çözmede faydalıdır. Birçok meyve için de geçerli olduğu gibi armudu kabuklarıyla yemek daha faydalıdır çünkü kabuğu ve kabuğuna yakın kısımlar lif bakımından daha zengindir. Büyük boy armutlar için 1 taneyi ancak eğer armudunuz küçük boylarda ise bunların 2 tanesini 1 porsiyon meyve olarak kabul edip rahatlıkla tüketebilirsiniz.

  Hurma: Hurma deyince aklımıza Ramazan ayı gelir. Özellikle bu ayda her yerde satılmaya başlanan her yerde gördüğümüz bu meyve aslında faydası açısından oldukça önemli. İçerdiği şeker sizi şişmanlatacak türden bir şeker değildir. Ayrıca bol lif içerdiği için günde 7 tane hurmayı rahatlıkla yiyebilirsiniz. Sadece Ramazan ayının gelmesini de beklemeyin. Eğer bulabilirseniz diğer zamanlarda da tüketebilirsiniz.