Gmail hesabı kullananlar dikkat

Google’ın en popüler e-posta hizmeti Gmail\’i kullananların mahremiyeti yok. Şirkete daha önce  e-posta taramasının mahremiyet yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla bir dava açılmıştı.Comsumer Watchdog adlı internet sitesinin elde ettiği bir mahkeme evrağına göre e-posta göndermek ve almak için Google\’ın Gmail hizmetini kullanan 400 milyon kişiden biriyseniz eğer, mahremiyet beklentiniz olmamalı.

Google, şirkete karşı açılan söz konusu grup davasının düşürülmesi için geçen ay mahkemeye bir dilekçe sundu. Google\’ın avukatları, davanın düşürülmesi taleplerinde 1979 tarihli bir kararı örnek gösterdiler. Bu kararda, üçüncü şahıslara bilgi teslim eden kişilerin, o bilginin özel kalmasını beklememeleri gerektiği belirtilmişti.

Google\’ın sunduğu dilekçenin bir bölümünde; “Bir iş arkadaşına yazılan bir mektubun sahibinin, alıcının asistanının söz konusu mektubu açması halinde şaşkınlığa uğrayamayacağı gibi, günümüzde web tabanlı e-posta kullanan kişiler de, iletişimlerinin alıcının ECS sağlayıcısı tarafından gönderim sırasında işlemden geçirilmesi halinde şaşkınlığa uğramamalı” deniliyor.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar