Google’da en çok aranan kelimeler 2014

Son 6 ayda Google’da en çok neleri aradık merak ediyor musunuz? Google’da en çok aranan kelimeler şu şekilde: “Facebook”, “Google”, “sahibinden”, “e-okul”, “face”, “hotmail”, “haber”, “mynet” ve “milliyet”.

AA muhabiri tarafından Google verilerinden derlenen bilgilere göre ülkemiz genelinde 2014 yılında Google’daki aramalarda en çok yükseliş gösteren kelimeler ise şu şekilde: “seçim sonuçları”, “dailymotion”, “izlesene”, “düğün dernek”, “eokul”, “yabancı dizi izle”, “medcezir”, “yandex” ve “milli piyango”.

Sağlık kategorisinde en fazla aranan kelime “bursa” olurken onu “SGK” ve “randevu” takip etti. Bu kategorideki en büyük çıkışı “kızıl elma”, “yeşil kahve”, “kalp ağrısı”, “ibrahim saraçoğlu” ve “likeme” kelimeleri gösterdi.

Seyahat kategorisinde ilk sırada “THY” yer alıyor. “uçak”, “istanbul”, “uçak bileti”, “Pegasus”, “bebek” ve “anadolu” kelimeleri ise “THY” kelimesini izledi.

Spor kategorisinde en fazla aranan kelimeler “lig”, “Galatasaray” ve “ligtv” şeklinde olurken İnternet kategorisinde en fazla aranan kelimeler “Google”, “Twitter”, “Hotmail” ve “MSN” oldu.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar