Google’ın en son keşfi: Galapagos

Google, haritalarına ekleyeceği en son yer olarak belirlediği Pasifik Okyanusu’nda Ekvator çizgisinin 926 kilometre batısında kalan Galapagos takımadalarını seçti.
Google’ın bir ekibi takımadaların her köşesini dolanarak görüntü alma çalışmasını kısa bir süre önce sonlandırdığını açıkladı.Görüntüleme çalışmasında, Google 18 kilo ağırlığında, sırta monte edilen ‘Street View Trekker’ donanımı kullandı. GPS antenleri, depolama sistemi ve birçok sayıda bateri içeren donanım, 15 adet 5 megapiksellik kamera içeriyor. Bu çözünürlük, Google street View arabalarının kameraları ile  aynı.
Google’ın son keşfi..
Google, Street View Trekker’ı ilk olarak Ekim 2012’de ABD’nin Arizona eyaletinde bulunan Büyük Kanyon’u görüntülerken kullandı. Şirket, Galapagos Adaları’nın 2013 sonunda Google Maps’e ekleneceğini açıkladı.
Newscientist’in haberi göre, internet kullanıcıları dev kaplumbağalardan, volkanik adalarda yatan lav alanlarına kadar birçok büyüleyici görüntüyü ekranlarında görmekten büyük keyif alacak.Şirket, Galapagos Adaları’nın 2013 sonunda Google Maps’e ekleneceğini açıkladı. Newscientist’in haberi göre, internet kullanıcıları dev kaplumbağalardan, volkanik adalarda yatan lav alanlarına kadar birçok büyüleyici görüntüyü ekranlarında görmekten büyük keyif alacak.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar