Gözleri daha büyük göstermek için nasıl makyaj yapılır?

Gözlerinizin küçük olmasını dert ediyor ve gözlerinizi ön plana çıkarmanın yollarını mı arıyorsunuz? Öyleyse doğru yerdesiniz. Küçük makyaj hileleri sayesinde gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterebilir ve ön plana çıkmalarını sağlayabilirsiniz. Sizi daha fazla merakta bırakmadan bu makyaj sırlarından kısaca bahsedelim 🙂

Gümüş ışıltılar

Gözlerinizin iç köşelerine hafif yansımalı parlak bir far uygulayarak daha büyük ve parlak görünmelerini sağlayabilirsiniz. Gümüş ışıltılı krem veya toz farı hafif dokunuşlarla uygulayabilirsiniz. Fakat bunu yaparken göz kapaklarınıza ve alt kirpiklerinizin dibine uyguladığınız farla bir bütünlük oluşturmaya özen gösterin. Göz makyajınızı iki kat maskarayla tamamlayın.

Deniz mavisi

Kirpik diplerinizden göz kenarlarına doğru koyu renkler kullanarak yaptığınız makyaj gözlerinizdeki beyazların olduğundan daha parlak görünmesini sağlar. Bu yöntemi koyu mavi tonlarında eyeliner kullanarak uygulayabilirsiniz.

Bej far kullanın

Üst kirpiklerinizin dibinin tamamını ve alt kirpiklerinizin dibinin yarısını göz kalemi kullanarak çerçeveleyin. Alt kirpik dibinizin tamamına kalem sürerseniz gözlerinizin daha küçük görünmesine neden olursunuz.

Maskara hileleri

Göz kapağınıza altın ışıltısı veren krem far sürün. Sonra bronz renklerde göz kalemini üst ve alt kirpiklerinizin diplerine uygulayın. Göz kaleminizi pamuk yardımıyla hafifçe silerek farla bütünleşmesini sağlayın. Daha sonra göz kaleminizin üzerine bronz renkte far uygulayın. Göz kapağınızın tamamına altın tonlarında toz far sürün. Daha sonra gözlerinize siyah maskara uygulayın. Son olarak gözleriniz ne renkse o renkte maskarayı yalnızca kirpik uçlarınıza sürerek makyajınızı tamamlayın.

Pastel tonlar

Kullanacağınız hafif pastel ve parlak tonlar gözlerinizi daha büyük göstermenize yardımcı olur. Öncelikle göz kapaklarınıza yüz pudrası sürün. Sonra göz kapağınıza ve kirpiklerinizin diplerine lavanta tonlarında farı fırça kullanarak yuvarlak hareketlerle uygulayın. Daha sonra kirpiklerinize hacim veren ve kıvrık görünmesini sağlayan maskaralar uygulayın.

Renk geçişlerini deneyin

Göz kenarlarınıza koyu ve göz kapaklarınıza açık tonlar uygulayarak gözlerinizde mükemmel bir gölge etkisi oluşturabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde göz kapaklarınızın geniş görünmesini sağlar ve daha büyük gözlere sahip olursunuz.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar