• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 732 Görüntülenme

Hangi müzik tarzının insanısın?

Hangi müzik tarzının insanısın?

Hangi müzik tarzının insanısın?

Dünya genelinde yüzlerce müzik tarzı var, ama çoğumuzun -birkaç tanesi hariç- hangi tarzın neye benzediğine dair net bir fikri yok. Örneğin pop veya caz desem hemen aklınızda birkaç örnek canlanır. Peki ya new age, ambient, synthpop dersem? İşte tüm müzik türlerinin ne olduğu hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz ve örneklerini dinleyebileceğiniz harika bir web sitesi hayata geçirmişler. www.musicmap.info adresinden ulaşabileceğiniz bu web sitesinde, farklı müzik türlerinin nasıl ortaya çıktığından detaylı tarihçesine, örnek çalma listelerinden müzik terimleri sözlüğüne kadar özenle derlenmiş geniş bir bilgi dağarcığından faydalanabilirsiniz. Eğer hangi müzik tarzının kulağa nasıl geldiğini daha kısa ve kolay yoldan duymak istiyorsanız, bu durumda da size Glenn Mcdonald’ın Every Noise at Once adlı web uygulamasını öneririm.

Hangi müzik tarzının insanısın?

Otomatik bir algoritma tarafından Spotify müzik platformu üzerinde yer alan 1500’e yakın farklı müzik tarzının etiket bulutu şeklinde derlendiği bu uygulamada, seçtiğiniz tarzın isminin üzerine tıklayarak o tarzın bir örneğini anında dinleyebilirsiniz. Denemek için everynoise.com/engenremap.html adresine tıklamanız yeterli. Farklı müzik türlerinin nasıl ortaya çıktığının detaylı tarihçesine, örnek çalma listelerinden müzik terimleri sözlüğüne kadar özenle derlenmiş geniş bir bilgi dağarcığından faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu web sitesinde tüm müzik türlerinin ne olduğu hakkında detaylı bilgi alabilir ve örneklerini de dinleyebilirsiniz.

Hangi müzik tarzının insanısın?

Farklı müzik tarzları hakkında bilgi almak ve dinlemek isterseniz, MusicMap ve Every Noise web sitelerini ziyaret edebilirsiniz…

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar