Hazirana yakışan fikirler

Bu aralar baharın renkleri dolu ve doygun serilirken önümüze, yazın enerjisi göz kırpacak pek yakında. Bunca ihtişama bakarak hem içimizde hem çevremizde bir değişim, bir silkinme, bir farklılık hak ediyor haziran..

Çocuklarımız okul döneminin sonuna yaklaştıklarını düşünüyorlar. Mutfağın bir tarafını kara tahtaya çevirerek onlara güzel bir sürpriz yapmaya ne dersiniz? Belki sıcacık bir günaydın mesajını, belki günün menüsünü yazarsınız üstüne. Kim bilir belki de kara tahtanız hiç konuşulmayanları anlatma cesareti verir evdekilere.

Rengarenk akrilik boyalar ve bir tuval kullanarak eğlenceli bir sanat eserine imza atabilirsiniz. Yapmanız gereken aile bireylerini bir araya toplamak ve tuvalin üstüne parmak izlerini – el izlerini çıkarmalarını istemek. Spontane desenlerin uyumu hepimizi şaşırtacaktır. Gelelim en önemli fikirlere.. Diyelim  ki ailenizdeki herkesin emek verdiği böyle bir görseli nerede sergilemek isterdiniz? Örneğin dışarı ne yaşamış olurlarsa olsunlar, eve girdikleri anda “mutluluk sahasında” olduklarını hatırlamaları için antreyi tercih edebilirsiniz.

Aile büyüklerinizin veyahut sizin eski mektuplarınızdan uygun gördüklerinizi çerçeveletip duvara asmaya ne dersiniz? Bayramlarda gönderilen, başka şehirlerdeki akrabalarınızdan gelen kartlar da pekala tercih edilebilir. Kompozisyona bir kaç eski fotoğrafı dahil ederek bu estetiğe katkıda bulunabilirsiniz. Haliyle böyle bir nostalji köşesi her evi farklılaştırır.

Umut etmeye, hayal kurmaya ne kadar çok ihtiyaç var aslında. Aradığımız şey belki de yetenekli bir yazarın bizi oradan oraya savuran hikayelerindedir. Ne dersiniz? Haziran ayında bolca hikaye kitabı alın, yemek masasına, konsola, yatağın başucuna.. Evin her köşesine serpiştirin bu kitapları. Böylece tabiatla beraber zihniniz ve kalbiniz de en güzel çiçeklerini açsın bu ay…

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar