• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 918 Görüntülenme

İnternette güvenli alışveriş yapmanın yolları

İnternet teknolojisinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza giren ve ayrılmaz bir bütün olduğumuz online alışverişlerde oldukça dikkatli olmamız gerektiğini biliyor muydunuz?

İğneden ipliğe hemen hemen her şeyin alınıp satılabildiği  online alışveriş sitelerinde acı sonla biten alışverişler yapmamak için yapmanız gereken bir kaç önemli husus var

Online alışveriş yapmak istediğiniz sitelerde alacağınız ürünü incelerken o ürün hakkında yapılan yorumlara mutlaka göz atın. Ayrıca alışveriş yapmaya karar verdiğiniz siteyi de yine alışverişe başlamadan önce mutlaka nette araştırın ve site hakkında yapılan yorumları okuyun.

Alacağımızı ürüne ve nereden alacağınıza karar verip araştırdıktan sonra online alışveriş hizmeti sunan sitenin SSL sertifasının olup olmadığını kontrol etmeyi asla ihmal etmeyin. Çünkü SSL sertifası olmadan hiçbir bankadan pos alma imkanı yoktur.

İnternet üzerinden alışveriş yapacağınızda mutlaka ama mutlaka kişisel tablet, telefon ya da bilgisiyarınızı kullanmaya özen gösterin. Ortak kullanılan bilgisayarlar üzerinden alışveriş yapmayın kişisel bilgileriniz ile kredi kartı bilgilerinizi paylaşmayın.

online alışveriş sitelerinde kaliteli bir üyelik şifresi oluşturun ve bu sitelerin mesafeli satış sözleşmesi ve ön bilgilendirme formu sunup sunmadığını kontrol edin.

İnternet üzerinden yapacağınız online alışverişlerde sanal kartlar kullanmayı tercih edin. Sanal kartlara limit sınırı getirebiliyorsunuz bu gibi durumlarda korsan saldırılarda banka hesabınızdan en fazla sanal kartınızın limiti kadar para kaybetme riskiniz oluyor.

Son olarak yaptığınız alışveriş sitesini terketmeden önce alışverişinizin mutlaka bir çıktısını alın ki elinizde her hangi bir sorunla karşılaşma ihtimaline karşı belgeniz olsun.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar