Kavisli ekranı ile Androidli BlackBerry Venice Özellikleri

Yakın zamanda BlackBerry tarafından kavisli, Quad HD ekrana sahip bir telefon tanıtılması bekleniyor. Yüksek özelliklerle geleceği tahmin edilen telefonun Android işletim sistemine sahip olacağı düşünülüyor. Cihazın BlackBerry Venice adına sahip olduğu ve ABD operatörü AT&T için hazırlandığı söyleniyor.

Geçtiğimiz ay BlackBerry OS 10 ie çalışan ve BlackBerry Venice’ye ait olduğu söylenen bazı görseller yayınlanmıştı. Dün Twitter kullanıcısı @evleaks tarafından BlackBerry Venice’ye ait olan bir görüntü yayınlandı. Yayınlanan görselde bulunan telefon Android Lollipop ile çalışıyor. Aynı zamanda daha önce yayınlanan BlackBerry Venice görselinde bulunan klavye yeni yayınlanan görüntüde yer almıyor.

Telefonun muhtemelen 5.4 inç ekrana sahip olacağı söyleniyor. Samsung Galaxy S6 Edge’nin ekranına benzer bir şekilde sağ ve sol taraftan kavisli olarak tasarlanan BlackBerry Venice’ye ait görsele bakıldığında cihazın alt tarafında bir ön hoparlör, 3.5 mm audio jack girişleri ve microUSB portu yer aldığı görülüyor.

Bu yayınlanan haberlerin ardından BlackBerry henüz Androidli bir akıllı telefon tanıtmayı planladığını onaylamadı fakat CEO John Chen daha önceden yapmış olduğu bir açıklamada bir Android telefon üretmek istediklerinden bahsetmişti.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar