2013’ün en çok kullanılan uygulamaları

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Yavuz tarafından 24 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.897
  Mobil cihazlar, hayatın bir parçası olmuş durumda… Online ya da offline pek çok işlemi mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirebiliyoruz. Bu yüzden mobil cihaz satışları geçen yıla oranla neredeyse iki kat artmış. 2013 yılında indirilen mobil uygulama sayısı ise 100 milyarı aşmış durumda… Bu kadar büyük rakamların zikredildiği mobil uygulama dünyasında, insanoğlunun en fazla kullandığı uygulamalara baktığımızdaysa insanın sosyal bir varlık olduğunu bir kez daha anlamış oluyoruz.

  Çünkü Facebook, Twitter, Youtube , Instagram gibi sosyal uygulamalar listede başı çekiyor. Arama motoru olarak dünyamıza giren Google\’ın geliştirdiği ürünler de ilk ona girmeyi başarmış durumda. Listede dikkat çeken Apple\’ın Google Maps\’e rakip olarak çıkardığı harita uygulaması bir yana; hisse senetlerini, döviz kur bilgilerini ve borsa dalgalanmalarını sunan bir Widget mobil uygulaması olan Stocks\’un ilk onda yer alması hayli enteresan…  GlobalWebIndex isimli araştırma merkezi de akıllı telefon dünyasında en çok kullanılan uygulamaları ortaya çıkardı. 2013’ün ikinci çeyreğini kapsayan verilere göre akıllı telefonlarda en çok %54 ile Google Maps kullanılıyor. Google Maps’i ise %44 ile Facebook ve %35 ile Youtube izliyor.  Nielsen araştırma şirketi insanları izlemenin yanı sıra Amerika’da mobil teknoloji kullanımını da ölçüyor. Derecelendirme şirketi, Ocak ve Ekim ayları arasında her ay en çok kullanılan akıllı telefon uygulamaları için de bir anket yaptı.

  Anket 18 yaş ve üzeri Android ve iOS kullanıcıları üzerinde yapıldı. Nielsen verilerine göre Facebook, 2013 yılında her ay 103 milyon benzersiz kullanıcı ile ilk akıllı telefon uygulaması oldu. Yani geçen yılki rakama göre Facebook uygulamasında % 27 artış oldu. Facebook’un Instagram uygulaması bir ayda yaklaşık 32 milyon tekil ziyaretçi ile 7. oldu. Instagram geçen yıla göre yüzde 66 artış göstermiş. Google Search ayda ortalama 76 milyon tekil ziyaretçi, ile 2. sırada yer aldı ve bu uygulama geçen yıla göre % 37 artış gösterdi.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 10 Temmuz 2018