Android M özellikleri ve çıkış tarihi

Konusu 'Akıllı telefonlar' forumundadır ve Sümeyra tarafından 9 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Android M özellikleri ve çıkış tarihi


  Google düzenlediği Google I/O 2015 etkinliğinde yeni Android sürümü Android M’yi duyurdu. Android M resmi olarak tanıtılmış olsa da henüz geliştirme aşamasında ve yakın zamanda kullanıcılara sunulmayacak. Sürümün tam adının ise Eylül ayında duyurulması bekleniyor. Android M bu yılın üçüncü çeyreği bitmeden Google Nexus cihazlara sunulacak. Daha sonra diğer Android cihazlar Android M ile buluşacak.

  Android M sürümünde kullanıcı deneyimi ile performans iyileştirmeleri üzerinde duruluyor. Android’in yeni sürümünde uygulama izinleri tek tek seçilebilecek. Yeni sürümdeki diğer önemli özellik Android Pay ödeme sistemi. Android kullanıcıları bu sürümle birlikte NFC destekli cihazlarıyla alışveriş yapabilecekler. Android M’de bulunan parmak izi tarayıcıları sayesinde Google Play üzerinden uygulama indirilebilecek ve parmak iziyle alışveriş sitelerinden alışveriş yapılabilecek.

  Bu sürümde Chrome’a özelleştirilebilir sekmeler özelliği de geldi. Bu özellik sayesinde Chrome’daki sekmeleri kişiselleştirebileceksiniz. Aynı zamanda uygulama arası geçiş yapabileceksiniz.

  Android bu sürümüye USB Type C girişini destekleyecek. Ayrıca yapılan geliştirmeler sayesinde pil ömrü 2 kata kadar artacak.