Bacak boyu nasıl uzun gösterilir?

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Sümeyra tarafından 5 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Bacak boyu nasıl uzun gösterilir?

  Bacak boyunuzun kısalığından mı şikayetçisiniz? Öyleyse giyim tarzınızda yapacağınız bazı değişiklikler sayesinde bacak boyunuzun olduğundan daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

  1. Sade renkler tercih edin
  Eğer giyiminizde tercihinizi çok renkli parçalardan yana kullanırsanız bacaklarınızın kısa olduğunu ortaya çıkarırsınız. Sade renkler bütünlük sağlayarak dikkati bacak boyunuzdan uzaklaştırır.

  1. Bilekten bantlı ayakkabılar giymeyin
  Bilekten bantlı ayakkabılar bacağınızı bölerek olduğundan daha kısa görünmesine neden olur. Bant olmadığı zaman bacağınız ayakkabının ucuna devam ediyor gibi görünerek bacaklarınızın uzun görünmesini sağlar.

  1. Etek boyunu kısa tutun
  Uzun etekler bacaklarınızın kısa görünmesine neden olur. Mini eteklerin uygun olmadığı yerlerde dizin hemen altında biten etekleri tercih edebilirsiniz.

  1. Yüksek belli pantolonlar
  Düşük belli pantolon ve etek giymek bacaklarınızı olduğundan da kısa gösterir. Yüksek belli pantolonlar ise bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlar.

  1. Topuklular hayat kurtarır
  Bacak boyu kısa olan bayanlar için topuklu ayakkabılar adeta kurtarıcıdır.

  1. Dar pantolonlardan uzak durun
  Vücudunuza yapışan dar pantolonlar kalçanızın nerede bitip bacağınızın nerede başladığını ortaya çıkaracağı için dar pantolonları tercih etmemelisiniz. Boru paça pantolonlar size yardımcı olacaktır.

  1. Maksi elbiseler serbest
  Maksi elbiseler sizi uzun gösterir. Ancak elbisenin etek kısmının yerlerde sürünmemesine dikkat edin