Chrome virüsünden böyle kurtulun!

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Sümeyra tarafından 7 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Chrome virüsünden böyle kurtulun!

  İnternet kullanıcılarının adına paylaşım yapan bu google chrome virüsünden kolayca kurtulabilirsiniz. En fazla şikayet edilen bu konu hakkında bir araştırma-inceleme yaptık. Çıkan sonuca göre Facebook ve Twitter üzerinden sizin adınıza paylaşım yapan bir virüs bulunuyor.Bu virüs bilgisayarınıza Flash Player güncellemesi gibi görülerek bulaşıyor. Mağdur olan bir arkadaşınızın paylaştığı bir linke tıkladığınızda açılan Flash Player güncellemesi gibi görünen pencerede yükle dediğiniz anda virüsü bilgisayarınıza ve chrome’a yüklüyor. Ancak bu virüs sadece chrome üzerinde çalışıyor, bu nedenle korkmanıza gerek yok bu konuda size nasıl temizleyeceğinizi anlatacağız.

  1.Buradan program kaldırma yazılımını indirin.

  2.Programı kurduktan sonra Adobe Flash Player 1,90 adlı bir girdi göreceksiniz. Bunu kaldırın.

  3.Ardından Chome’dan çıkın.

  4.Bilgisayarınızdan C:\Documents and Settings\KULLANICI ADINIZ\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions adresine gidin burası gizli olabilir o nedenle klasör seçeneklerinden gizli dosyaları göster seçeneğini aktifleştirin. Bu dizinde Chrome’a ait eklentiler de muhafaza edilir. Zararlı eklenti burada saklanıyor bu yüzden herşeyi silin. Arada eklentileriniz de gidebilir ama önemli olan zararlı eklentiyi temizlememizdir.

  5.En son olarak kayıt defterinde ( Başlat -> Çalıştır -> Regedit ) “HKEY_LOCAL_MACHİNE-SOFTWARE -> Policies -> Google -> Chrome -> Extenstions” anahtarını bulun. Değerler içinde “fhasdfshdfashdfas” gibi karışık isimli bir girdi olacak. Bunu da silin.Tebrikler artık bu virüsü kaldırdınız!