Cildiniz bal ile kendine gelsin

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Yavuz tarafından 15 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.897
  Balın cilde yumuşaklık ve parlaklık verdiğini biliyor muydunuz? Cildiniz çok mu yorgun görünüyor? Bu görüntüden ballı bir güzellik kremi hazırlayarak kurtulabilirsiniz.

  Yumuşacık kadifemsi bir cilde sahip olmak için

  Göz çevreniz dışında yüzünüzün tamamına ve boynunuza bal sürün. 10 dakika bekledikten sonra ılık sutla durulayın ve havluyla kurulayın.

  Cildi canlandırmak için

  Rendelenmiş bir elma ve ezilmiş bir muzla 1 çorba kaşığı balı karıştırın. Daha sonra göz çevreniz dışında yüzünüzün tamamına ve boynunuza sürün. 15-20 dakika bekleyin. Ilık suyla duruladıktan sonra havlu yardımıyla kurulayın.

  Cildi sıkılaştırmak için

  1 tatlı kaşığı badem, 1 yumurta sarısı, 1 çorba kaşığı ve mercimek büyüklüğünde tereyağını bir kaba alın. Bunları krema kıvamına gelene kadar karıştırın. Göz çevresi dışında bütün yüzünüz ve boynunuza sürün. 5-10 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Ilık havlu yardımıyla tampon yaparak kurulayın.

  Kırışıklıklara karşı

  2 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı limon suyu ve 2 çorba karışı suyu bir kaba alın. Krem kıvamına gelene kadar karıştırdıktan sonra göz çevresi hariç yüzünüzün tamamına sürün. Daha sonra ılık suyla durulayın.

  Cildi besleyici ve gençleştirici maske

  2 çorba kaşığı pirinç unu ile 2 çorba kaşığı balı karıştırın. Ayrı bir yerde çırpılmış yumurta akını ilave edin ve karıştırın. Hazırladığınız maskeyi göz çevresi dışında yüzünüzün tamamına ve boynunuza sürün. 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın ve kurulayın.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 10 Temmuz 2018