Clean Master Nedir?

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Sümeyra tarafından 6 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Clean Master

  Android\’li cihazınızı temizlemek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir yazılım olan Clean Master ile cihazda birikmiş olan tampon dosyaları, geçmişte kullanılmış geçici dosyaları ve kalıntıları temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulama ile dosyaları kaldırabilir, arama geçmişini silebilir ve uygulamaları kaldırabilirsiniz. Arka planda çalışan uygulamalar RAM\’i büyük derecede harcar. Clean Master arka planda çalışan bu uygulamaları tespit ederek gösterir ve durdurmanıza yardımcı olur. Bu sayede RAM temizlenir ve cihazınız hızlanır. Bunun yanında pil ömründen de tasarruf sağlanır.

  Clean Master\’ın özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  Gizlilik: Clean Master uygulaması geçmişi sil modülü sayesinde, whatsapp, wechat, line vb. gibi tarayıcı verilerini, pano verilerini ve birçok uygulama geçmişi verilerini silmeye yardımcı olur.

  Geçmiş Silici: Birikmiş yüzlerce MB kalıntı dosyasını tek bir dokunuşla silebilen Clean Master uygulaması, önbellek ve kalıntı dosyaları temizlemek için çok iyi bir yardımcıdır.

  Görev Sonlandırıcı: Arka planda çalışarak, sistemde yalnızca RAM\’i işgal eden ve pil ömrünü boşa harcayan uygulamaları bularak sonlandırır. Bunun için Root gerekli değildir. Fakat Root izin verilmişse daha iyi çalışır.

  Uygulama Yöneticisi: Apk dosyalarını SD karta yedekleyen uygulama sayesinde daha sonra apk kurucu kullanarak yeniden yükleyebilirsiniz. Ayrıca bu uygulama tek bir dokunuşla uygulama kaldırmaya yardımcı olur.

  Clean Master uygulaması tamamen ücretsiz bir yazılım. Aynı zamanda Türkçe dil desteği de sunuyor. Clean Master\’ı Google Play\’den indirebilirsiniz.