Dünyanın en pahalı akıllı telefonu

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Sümeyra tarafından 5 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Dünyanın en pahalı akıllı telefonu

  Dünyanın en pahalı akıllı cep telefonu Londra\’da bulunan bir mücevher firmasınca tasarlandı. Son dönemlerin en fonksyonel ve en kırılgan modellerine sahip olan akıllı telefon iPhone için uygulanan özel üretim milyon dolarlık telefon gözleri kamaştırıyor.

  Apple\’ın üretmiş olduğu en teknolojik ve en kırılgan modeli olan iPhone 5s için tasarlanan özel elmas kaplama sayesinde dünyanın en pahalı telefonlarından biri oldu. Alchemist isimli bir mücevher markası dünyanın en pahalı iPhone\’unu satışa çıkardı. Üstü tam olarak 700 adet elmasla kaplı olan özel iPhone üzerinde bulunan elmasların 7 karat değerinde olduğu belirtildi. Ayrıca telefonun gövdesinin de 24 ayar altın ile kaplanmış olduğu ifade edildi. Alchemist London isimli mücevher şirketinin tasarımcıları tarafından özel olarak tasarlanan ve üzeri yüzlerde elmasla kaplı iPhone 5s\’in yanında firma tablet, akıllı telefon ve laptop kaplama geçmişiyle ün salmış durumda.

  Alchemist özel elmas tasarımcıları tarafından 7 ay süren ve 53 tane özel kesim elmas ile Apple logosu oluşturulan telefon dünyanın en pahalı telefonu olma özelliğini kazandı. 700 elmas ve 24 ayar altın ile donatılan iPhone 5\’ in fiyatı ise tam tamına 1 milyon dolar yani 4.7 Milyon TL değerinde..