Öğrenci Eğitimin önemi kompozisyon

Konusu 'Web Kütüphanesi' forumundadır ve Sümeyra tarafından 3 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Eğitimin önemi kompozisyon

  Yaşadığımız bu çağda kişinin toplum içerisindeki sosyal statüsünü belirleyen gördüğü eğitimdir. Günümüzde kişilerin toplum içinde bir tabakadan diğer bir tabakaya yükselmelerini de eğitim sağlamaktadır.
  Dünyamızda artık soydan gelen statüler yerini eğitim yoluyla kazanılan statülere bırakmıştır. Her ne kadar aileden elde edilen sosyal ve ekonomik miraslar statüye yardımcı olsa da, bunlar önemini büyük oranda yitirmiştir.
  Çağımızda mesleki gelişme ve yükselmenin sağlanmasında da en önemli faktör eğitimdir. Aynı zamanda eğitim, kişinin kendisine ve ailesine sağlayacağı maddi imkanları da belirler.

  İnsanın görüş açısı, bildikleriyle sınırlıdır. Aslında insan bildiği kadar düşünebilen bir varlıktır. Zaten insan bilmediği şeyleri düşünemez de. Eğitim insanı bilgilendirerek hayata bakış açısını zenginleştirir. İnsanın bilgisini artırması çok boyutlu düşünebilmesini de sağlar.

  Günümüzde modern dünyayı karakterize edebilecek bir şey varsa o da eğitimin öneminin artması sonucu meydana gelen muazzam bilgi akışıdır. Sanayi çağında paranız veya sermayeniz yoksa başarıya ulaşmanız çok zordu. Oysa bilgi çağında başarıya giden yol, bilgiden geçmektedir.