Eve sinen sigara kokusu nasıl geçer?

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Sümeyra tarafından 5 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Eve sinen sigara kokusu nasıl geçer?

  Oldukça rahatsız edici bir koku olan sigara kokusu evlere sindiği zaman can sıkıcı olabiliyor. Çünkü eve sinen sigara kokusu çok kolay giderilemiyor. Evinize sinen sigara kokusundan şikayetçiyseniz sizler için birkaç önerimiz olacak.

  Sigara kokusundan kurtulmanızda kahve size yardımcı olacaktır. Tülden birkaç tane küçük kese yapın ve içlerini kahve ile doldurun. Evinizin özellikle sigara içilen alanlarına bu keseleri asın. Kahve sigara kokusunu giderecek ve bunun yerine hoş bir koku bırakacaktır.

  Sigara içilirken kokunun evinize sinmesine engel olabilirsiniz. Bunun için sigara dumanının dağılmasını engelleyen kül tablalarından kullanabilirsiniz. Ayrıca sigara içilirken camları ve perdeleri açın. Böylece hava sirkülasyonunun daha iyi olmasını sağlayacaksınız.

  Sigara içilen ortamda kokulu mum yakın. Oda kokuları da bu konuda size yardımcı olacaktır.

  Evinize sinen sigara kokusunu gidermek için bir diğer yöntem ise şu şekilde: Birkaç tane limon ve portakalı dilimleyin, sigara içilen alana yerleştirin. Fakat dilimleri bir veya ikin gün sonra toplamayı unutmayın.

  Sigara içilen alana geceden birkaç kase sirke bırakın ve kapıyı kapatın. Sirkeli kaseler bir gün kadar içeriden dursun. Daha sonra kaseleri odadan çıkarın.