Facebook haber yayınına başlıyor!

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Lavinia tarafından 10 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.265
  Facebook Instant Articles nedir?

  Facebook’un haber işine gireceğine dair pek çok bilgi geçtiğimiz aylarda ortaya çıkmıştı. Facebook bir süredir bu konudaki çalışmalarını sürdürüyordu. Sonunda bu çalışmalarını tamamlayan Facebook yeni özelliği Instanr Articles’i kullanıma sundu.

  Facebook’ta paylaşılan makale va haberlerin açılmasının çok uzun zaman aldığına her biriniz şahit olmuşsunuzdur. Artık bu zorluğu yaşamayacaksınız. Çünkü Facebook’un yeni özelliği Instant Articles sayesinde artık haberler yayıncılar tarafından direkt olarak Facebook’un Instanr Articles uygulamasına yüklenecek. Bu şekilde haberlere ulaşmanız eskisine oranla 10 kat daha hızlı olacak.

  Facebook ilk olarak National Geographic, The New York Times, NBC, BuzzFeed, The Guardian, The Atlantic, Spiegel, BBC News ve Bild gibi yayıncılar ile işbirliği yapıyor. Bu yayıncıların sayısının her geçen gün artması bekleniyor.

  Facebook’un Instant Articles özelliği şu an yalnızca iOS işletim sistemli cihazlar için yayınlandı. Yayıncılar burada paylaştıkları haberlere reklam da alabilecekler.

  facebook-instant-articles-ile-haber-yayinina-basliyor.jpg
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 13 Temmuz 2018 13:32