Foursquare nedir nasıl kullanılır?

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Yavuz tarafından 16 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.897
  Son dönemin en popüler uygulamalarından bir tanesi Foursquare! Bu sosyal ağ, gezip gördüğünüz ve bulunduğunuz mekanları arkadaşlarınız ile paylaşmanıza imkan sunuyor. Foursquare yapmış olduğunuz her check-in\’de (giriş) size puan veriyor. Bu puanlara göre arkadaşlarınız arasında bir listede sıralanıyorsunuz. Bu check-in\’lere göre aynı zaman da rozetler de kazanıyorsunuz.

  Foursquare\’d check-in yapabilmek için ilk olarak uygulamaya giriş yapın. Sonra aşağıda bulunan “yer” işaretine basın. Bastığınız zaman karşınıza yakınınızda bulunan mekanlar çıkacak. Bulunduğunuz mekan bu listede çıktığında mekanın üzerine basın. (Cihazınızın GPS\’ini açmanız gerektiğini unutmayın!) Karşınıza çıkan ekranda check-in yapmadan önce bu check-in hakkında bir şeyler yazabilirsiniz. Aynı zamanda istediğiniz bir sosyal ağı aktif hale getirebilirsiniz. Böylece yapmış olduğunuz check-in\’ler bu sosyal ağlarda otomatik olarak paylaşılacaktır. Ayrıca kimlerle bu mekanda olduğunuzu aşağıda sol kısımda belirtebilirsiniz. Sağ kısımda da mekan ile ilgili fotoğraf ekleyebilirsiniz.

  Foursquare\’de arkadaşlarınızın yaptığı check-in\’leri beğenmeniz mümkün. Bunu arkadaşınızın yaptığı check-in\’in sap tarafında bulunan kalp simgesine basarak yapabilirsiniz.

  Foursquare\’de gittiğiniz mekan ile ilgili tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Bunun için gittiğiniz mekanın üzerine tıklayıp “Tavsiye Bırak” diyebilirsiniz. Tavsiyeniz herkes tarafından görülecektir.

  Foursquare\’de yeni mekan da ekleyebilirsiniz. Bunun için ilk önce check-in yaptığınız menüye gelin. Yukarıda bulunan arama bölümüne eklemek istediğiniz mekanın ismini yazın ve arama yapın. Arama yaptığınızda karşınıza birkaç sonuç çıkacaktır. Bu listenin en aşağısına gidin. “Listelenmedi mi?” bölümünü göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın. Karşınıza gelen ekranda ekleyeceğiniz mekanın bilgilerini girin ve yeni mekan ekle seçeneğine basın.

  Arkadaşlarınız arasındaki listeyi görüntülemek için Profil ve Geçmiş bölümlerine gidin. Sonra da aşağıda bulunan İstatistikler seçeneğine basın. İstatistiklere bastıktan sonra arkadaşlarınız arasındaki puanlama gözükecek. Bunun dışında en aşağıda en çok gittiğiniz mekanlar ile o mekanın en çok gideni olduğunuz mekanlar (mayor) da gösteriliyor.

  Foursquare\’de arkadaş eklemek için sol kısımdaki listede bulunan Arkadaş Ekle seçeneğine basın. Karşınıza gelen ekrandan Twitter ve Facebook arkadaşlarınız arasında Foursquare hesabı olanları direkt arkadaş olarak ekleyebiliyorsunuz. Arkadaşınızın ismini arayarak arkadaş eklemeniz de mümkün.

  Foursquare\’de bazı rozetler bulunuyor. Bazı rozetleri Foursquare kullandıkça kazanıyorsunuz. Bazılarını da belirli özel mekanlara gitmeniz durumunda kazanabiliyorsunuz.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 10 Temmuz 2018