Gelecek korkusu nasıl yenilir?

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Lavinia tarafından 17 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.265
  Anı yaşamamızı engelleyen tek şey korkudur. Yaşadığımız tecrübeler ne kadar acı verici olursa olsun, onlara bizlerden daha samimi algılayabilecek başka bir özne yoktur. Hepimizin korktuğu şey, genelde bilinmeyen olan şeydir! Ve anı yaşabilmek, bilinmeze karşı kalıplara bağlı kalmadan tolerans gerektirir.

  Geleceğe olan yöneliş (belki de kaçış), aksi takdirde varlığına saplanacağımıza inandığımız boşluğun inkarıdır. Çünkü korktuğumuz her şey bu boşlukta, bilincimize çarparak su yüzüne çıkma şansına sahiptir. Buna imkan vermemek için, bu boşluktan ve beraberinde benliğimizden kaçarız delicesine!

  Geleceğin bize neler getireceğini hiç birimiz bilemeyiz. Öyleyse, yadsınamaz gerçek karşısında paniğe kapılmamak için ne yapmalıyız? Bunu başarabilmek ancak olabilecek her şeyin iyi olacağına güvenebilmek ve Allah\’ın kendi gerçekliği ile yanımızda olduğunu kabul etmekten geçer. Allah, bize verdiği enerjiyi istediğimiz yönde kullanmada bizi özgür bırakmıştır. Kabus da, mutluluk da düşüncelerimizin yaratısıdırlar. Hangisini yaratacağımıza ise sadece kendimiz karar veririz. Korkularınıza bir kez duvar örmeyi başarabilmemiz sonrasında mutluluktur sizi bekleyen. Bir de, niçin bu kadar olumsuz şeyler yaşadığınız sorusu.. Her şeyi olduğu gibi bütünüyle yaşayabilmek; Şimdi\’de kalabilmek kendinizi olduğu gibi kabul etmeyi isteyebilmek, geçmiş ya da gelecek ile ilgili fantezi kurmak yerine zorluklar ile mücadele edebilmek…
  Şimdi\’ye dokunabilmenin bir diğer yolu da, bedeni işlevsel kılmaktan geçer. Beden hareketleri ve bazı masajların bunu sağladığı bilinmektedir.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 10 Temmuz 2018