Google’ın en son keşfi: Galapagos

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Lavinia tarafından 2 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.265
  Google, haritalarına ekleyeceği en son yer olarak belirlediği Pasifik Okyanusu’nda Ekvator çizgisinin 926 kilometre batısında kalan Galapagos takımadalarını seçti.
  Google’ın bir ekibi takımadaların her köşesini dolanarak görüntü alma çalışmasını kısa bir süre önce sonlandırdığını açıkladı.Görüntüleme çalışmasında, Google 18 kilo ağırlığında, sırta monte edilen ‘Street View Trekker’ donanımı kullandı. GPS antenleri, depolama sistemi ve birçok sayıda bateri içeren donanım, 15 adet 5 megapiksellik kamera içeriyor. Bu çözünürlük, Google street View arabalarının kameraları ile aynı.
  Google’ın son keşfi..
  Google, Street View Trekker’ı ilk olarak Ekim 2012’de ABD’nin Arizona eyaletinde bulunan Büyük Kanyon’u görüntülerken kullandı. Şirket, Galapagos Adaları’nın 2013 sonunda Google Maps’e ekleneceğini açıkladı.
  Newscientist’in haberi göre, internet kullanıcıları dev kaplumbağalardan, volkanik adalarda yatan lav alanlarına kadar birçok büyüleyici görüntüyü ekranlarında görmekten büyük keyif alacak.Şirket, Galapagos Adaları’nın 2013 sonunda Google Maps’e ekleneceğini açıkladı. Newscientist’in haberi göre, internet kullanıcıları dev kaplumbağalardan, volkanik adalarda yatan lav alanlarına kadar birçok büyüleyici görüntüyü ekranlarında görmekten büyük keyif alacak.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 12 Temmuz 2018 22:35