Günümüzün kozmetik ürünleri ve kullanımları

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Sümeyra tarafından 5 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Günümüzün kozmetik ürünleri ve kullanımları

  Günümüzde çok sayıda ve çeşitte kozmetik ürünü var. Burada farklı kozmetik ürünlerine ve bu ürünlerin amaçları ve etkilerine değineceğiz. Başlıca amacımız, size en uygun ürün kombinasyonunu seçmenize yardımcı olmaktır.

  1. Fondöten: Vücuda ton vermek için kullanılır. Yanaklardaki kırmızılığı, damar çatlamalarını ve çilleri görünmez hale getirir. Makyajın etkili görünmesinde oldukça işe yarar. Fondöten makyaj yapılacak cilde zemin oluşturur, böylece makyaj ciltte daha güzel ve göz alıcı görünür. Ancak fondötenin esas amacının cildin rengini değiştirmemek olduğunu hatırlatmakta yarar var. Fondöten, sıvı, krem veya katı hallerde mevcuttur.

  2. Yüz Pudrası: Fondötenin 2-3 saat boyunca ciltten akmamasını sağlar. Yüz pudrası, bir makyajın tamamlayıcı unsurlarından biridir. Ruja dayanıklılık sağlar, krem allıkların ve göz farlarının akmasını engeller.

  3. Kapatıcı: Göz altı morluklarını, varisleri, kızarık ve lekeleri kapatır. Krem ya da stik olarak kullanabileceğiniz kapatıcılar mevcuttur. Genellikle fondötenden önce uygulanır.

  4. Allık: Cilde uygulayacağınız ilk renklendiricidir. Cildinize renk katar, elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarır. Farklı renkleri mevcuttur.

  5. Göz Farı: Gözlere renk ve şekil vermek, gözleri ön plana çıkarmak için kullanılır.

  6. Ruj: Dudakları ön plana çıkarır. Doğrudan dudağa sürebileceğiniz gibi, bir fırça yardımıyla da sürebilirsiniz.

  7. Aydınlatıcı: Makyajın etkisini artırmak için tamamlayıcı unsurlardan biridir. Kaşa ve elmacık kemiklerinin üstüne uygulanır. Pudra ya da krem şeklinde mevcuttur.

  8. Maskara: Kirpikleri daha kalın ve uzun gösterir. Kirpiklerinizi renklendirir ve gözlerinizi ön plana çıkarır.