Hangi ülkeden ne hediye alınır?

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Sümeyra tarafından 5 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Hangi ülkeden ne hediye alınır?

  Yeni bir ülkeye gidip yeni bir kültürle tanışmanın ne kadar güzel olduğundan hiçbirimizin kuşkusu yoktur. Gittiğiniz ülkeleri gezmeniz kadar önemli bir konu daha var ki bu da oradan sevdiklerinize getireceğiniz hediyeler. Her ülkenin almadan dönülmemesi gereken hediyelik eşyaları vardır. Gelin bu eşyalara birlikte bir göz atalım…

  İngiltere

  Hediyelik eşya çeşidinin çok fazla olduğu bir ülke İngiltere. Bunlardan birkaçı kırmızı otobüs, Big Ben heykeli, kırmızı telefon kulübesi, Buckingham Sarayı heykeli, kırmızı posta kutusu, Stonehenge heykeli şeklinde sıralanabilir.

  Amerika

  Amerika’ya boş bir valizle gitmek aslında çok iyi bir fikir. Çünkü buradan alabileceğiniz çok fazla hediye seçeneği bulunuyor. Mesela Amerika’dan bir özgürlük heykeli almadan dönmek olur mu? Kozmetik alışverişi için adeta bir cennet olan Amerika’da uygun fiyata tekstil ürünleri ve teknolojik aletler de bulabilirsiniz.

  Fransa

  Alınabilecek hediyelik eşyaların başında elbette ki Eiffel Kulesi heykeli geliyor. Buradaki küçük butiklerden kıyafet alışverişi yapabilirsiniz. Ayrıca vintage takılar almadan da dönmeyin. Fransa’nın ünlü şarapları da iyi bir hediye olabilir.

  İtalya

  Modanın merkezlerinden biri İtalya! Buradan sevdiklerinize çantalar, deri ayakkabılar ve ipek eşarplar getirebilirsiniz. Ayrıca İtalya’nın simgesi olan Pisa Kulesi ve Colosseum heykelleri de alınması gerekenler arasında yer alıyor.

  İspanya

  İspanya denince akla Flamenko gelir. Bu nedenle Flamenko kıyafetleri, yelpaze ve şal alabilirsiniz. Ayrıca futboldan hoşlanan arkadaşlarınız için Real Madrid ve Barcelona formaları alabilirsiniz.

  Rusya

  Rusya’da çeşit çeşit matruşka bebekler alabilirsiniz. Kremlin Sarayı bibloları da hediye seçenekleri arasında yer alıyor.

  Mısır

  Tutankamon, mumya şeklinde heykeller ve piramit Mısır’dan alınabilecek hediyelerin başında geliyor. Ayrıca Mısır papirusları ve hiyeroglif yazılı eşyalar da hediye seçenekleri arasında olabilir.

  Japonya

  Geleneksel Japon kıyafeti kimono ve samuraylarla ilgili eşyalar almadan Japonya’dan dönmek olmaz. Kağıt fenerler, porselen süs tabaklar ve porselen sake setleri güzel hediye seçeneklerinden bazıları.

  Hindistan

  Almanız gerekenler listesinde Tac Mahal heykeli ve Hindistan’ın geleneksel kıyafeti sari olmalı. Ayrıca baharatlarıyla ünlü olan bu ülkeden çeşit çeşit baharatlar alabilirsiniz.

  Belçika

  Akla ilk gelen elbette çikolata! Belçika’ya giderseniz lezzetli çikolata ve bisküvilerden almadan dönmeyin. Belçika aynı zamanda dantelleriyle de ünlüdür.

  Brezilya

  Brezilya’da her bütçeye uygun takılar bulabilirsiniz. Ayrıca hediye olarak Brezilya kahvesi de alabilirsiniz. Aynı zamanda Rio’ya özgü kıyafetler, tropikal meyve kuruları, baharatlar ve hamaklar da güzel hediye seçeneklerindedir.