Hava ile çalışan arabanın satış fiyatı

Konusu 'Spor Merkezi' forumundadır ve Lavinia tarafından 24 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.265
  Hava ile çalışan arabanın satış fiyatı

  hava_arabasi.jpg

  Yanlış okumadınız bildiğimiz hava ile çalışan otomobiller önümüzdeki aylarda satışa çıkıyor. 200 yılında çalışmalarına başlanan hava ile çalışan arabalar hayal olmaktan çıkıyor.

  2014 yılında piyasaya sunulacağı duyurulan ancak geciken havayla çalışan bu araç sıkıştırılmış soğuk havanın basıncıyla motor pistonların hareket ettirmesi ile çalışıyor.

  Araç deneme aşamasını başarı ile geçmiş gibi görünüyor çünkü şimdiye dek prototip aşamasındaydı ve hava yolu firmalarının küçük kargo taşımacılığında denendi.

  Hava ile çalışan otomobiller ile benzin, mazot gibi yakıtlara ihtiyaç duymadan sadece hava ile çalışacak ve bu yılın sonunda alıcıları ile buluşacaklar.

  10 bin dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olacak bu mükemmel araçlar ile uzun yol yapmayı planlamayın çünkü araçlar şehir içi kullanımına yönelik üretiliyor. Elektrikli bisikletlerin hava ile çalışan versiyonu olarak ta düşünülebilir.

  Kalabalık bir ailem yok evden işe, işten eve gidip geleceğim ve park sıkıntısı yaşamaktan sıkıldım diyorsanız AIRpod tam size göre bir araç. Saatte 80 km hıza ulaşabilen bu küçük araç 2 m uzunluğunda ve 1,6 m genişliğinde. Görüntüsü gibi ağırlığıda minik olan araç toplamda 210 kg. ağırlığa sahip.

  Park sorununuza kökten çözüm sunacak olan bu mini araçlar yukarıda da söylediğimiz gibi 2015 yılının son aylarında satışa sunulacak.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 10 Temmuz 2018