iOS 9 hangi cihazlara gelecek?

Konusu 'Akıllı telefonlar' forumundadır ve Sümeyra tarafından 9 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  iOS 9 hangi cihazlara gelecek?

  Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 9 için meraklı bekleyiş hala devam ediyor. Apple Haziran ayında WWDC etkinliğini gerçekleştirecek. Bu etkinlikte iOS 9’u da duyurmayı bekleniyor. Geri sayım devam ederken iOS 9 ile ilgili bilgiler sızdırılmaya devam ediyor. En son bölünmüş ekran özelliğine sahip olacağı iddia edilen iOS 9 hakkında yeni bilgiler paylaşıldı.

  Apple’a yakın kaynaklar tarafından paylaşılan bilgilere göre, iOS 9 eski iPhone ve iPad’leri destekleyecek. Birçok kullanıcı bu konuda umutsuzdu. Fakat 9to5Mac’in yaptığı habere göre iOS 9, A5 çipseti için de geliştirilecek. Bununla birlikte iOS 9 güncellemesi iPhone 4S ve iPad mini gibi cihazlara da gelecek.

  iOS 9 önemli yenilik ve gelişmelerle gelecek. Merakla beklenen iOS 9 güncellemesinin stabilite ve performans üzerine olması bekleniyordu. Fakat yeni bilgilere göre sisteme yeni özellikler de eklenecek.

  Nadir olarak da yaşansa iOS 8’de takılmalar, hatalar ve uygulama çökmeleri görülebiliyordu. Bu sorunların iOS 9’da çözüleceği düşünülüyor.

  iOS 9’da yazı tipi de değişecek. Helvetica Neue yazı tipinden vazgeçilerek San Francisco yazı tipi kullanılacak.

  Önemli değişiklerle gelecek olan iOS 9’un eski cihazlarda ne kadar stabil çalışacağı ise merak konusu…