iPhone Hızlı Şarj Etme Yolları

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Lavinia tarafından 24 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.265
  Teknoloji her gerçen gün hızla gelişse de akıllı telefonların pil süreleriyle ilgili çok ilerleme kaydedilemiyor. Bu durum akıllı telefon kullanıcılarının canını bir hayli sıkıyor. Fakat akıllı telefonunuzun daha hızlı şarj olmasını sağlayarak bu duruma bir nebze çözüm sağlayabilirsiniz. Eğer iPhone kullanıyorsanız bu yöntemler işinize yarayacaktır.

  iPhone telefonunuzu kapalı konumdayken şarj etmek daha hızlı şarj olmasını sağlayacaktır. Eğer telefonunuzu tamamen kapatmak istemiyorsanız uçak moduna da alabilirsiniz.

  Eğer iPhone\’u duvardan veya Apple\’ın orjinal şarj adaptörü ile şarj ederseniz daha kısa sürede şarj olduğunu göreceksiniz. Telefonunuzu bilgisayardan şarj etmeye kalkarsanız şarj sürece epeyce uzayacaktır.

  Telefonu sıcak bir ortamda şarj etmek de şarj süresini arttıran bir etken olduğu için iPhone\’u serin bir ortamda şarj etmeniz daha kısa sürede şarj olmasını sağlayacaktır.

  Eğer şarj için tek seçeneğiniz USB ise telefonunuzu daha hızlı şarj etmek için bilgisayarınızın USB\’lerinde takılı olan ve o an aciliyeti olmayan donanımları kaldırın. Ayrıca bilgisayarınızın uyku moduna veya beklemeye geçmediğine dikkat edin.

  Ayrıca her ay iPhone\’un bataryasına bakım yapmanızda yarar var. Her ay en az bir defa telefonunuzun şarj döngüsünü yapmasına izin verin. Yani telefonunuzu ayda bir kez %100 şarj ettikten sonra bataryasını tamamen bitirin.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 10 Temmuz 2018