Öğrenci İş yerinde vakit geçirme yolları

Konusu 'Web Kütüphanesi' forumundadır ve Sümeyra tarafından 3 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  İş yerinde vakit nasıl geçer

  Sıkıcı bir işiniz varsa, iş yerinde canınız sıkılıyor ve vakit bir türlü geçmek bilmiyorsa bu iş performansınıza mutlaka yansıyacaktır. İşteyken vaktin daha hızlı geçmesini istiyorsanız bu önerilere kulak verin.

  – Gözünüzün önünde saat varsa uzaklaştırın. Bilgisayar başında çalışıyorsanız bu biraz zor olacaktır. Ancak yine de saati takip etmemeye çalışın. Zaman daha hızlı geçecektir.

  – Kendinizi meşgul etmeye çalışın. Hiçbir şey yapmadan oturmak zamanın olduğundan yavaş ilerlediği hissine kapılmanıza neden olur. Çalışma saatlerinde sürekli iş yaparsanız vaktin çok hızlı geçtiğini fark edeceksiniz.

  – Günü elinizden geldiği kadar bölün. Elinizdeki işi mümkün olduğunca sık değiştirin ve uzun süre aynı şeyi yapmamaya çalışın.

  – Bir işi tamamlamak için iş arkadaşlarınızla veya kendinizle yarışmayı deneyebilirsiniz. İşinize biraz oyun katarsanız sıkıcılığını azaltabilirsiniz.

  – Akşam için ya da hafta sonu için veya bir sonraki tatil için plan yapın.

  – Çalışırken müzik dinleyin.

  – Desteğe ihtiyacınız olursa kahve içmeyi deneyebilirsiniz. Çünkü kafein uyarır ve beyninizi zamanın daha hızlı aktığına dair kandırır.