İzmitli Ayten,Türkiye ve Avrupada

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Sümeyra tarafından 6 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  İzmitli Ayten,Türkiye ve Avrupada

  Avrupa\’nın kalabalık şehirlerinde çokca tercih edilen ama ülkemizde henüz çok ciddiye alınmayan A segmentindeki küçük otomobiller, donanımlarıyla abilerine kafa tutmaya başladı bile. Artan kalite, ilgiyi ve küçük otomobile duyulan güveni de artıracak gibi görünüyor.
  Hyundai\’nin Kocaeli fabrikasında üretilen yeni i10, Avrupa\’dan beklenen talebin üzerine çıktı ancak herkesi asıl şaşırtan Türkiye\’de tahmin edilen satışın daha şimdiden 10 katı rakamlara ulaşmış olması.
  Hyundai\’nin İzmitli minisi \’\’i10\’\’nun görüntüsü sizi yanıltmasın. Dışarıdan göründüğü gibi mini olmasına mini, ancak içeride işler hiçte öyle değil. Otomobilin içerisine girdiğiniz anda atmosfer değişiyor. Dış görünüşünden beklenmeyen hacim ve donanım bir üst segmenti kıskandıracak durumda üstelik . 280 litrelik bagaj hacmi bu segment içi oldukça başarılı. Yeni jenerasyon i10\’da lastik basınç sensörü, ESP,VSP, elektrikli ön ve arka camlar, USB-AUX girişi, acil durum fren sinyali ESS, yokuş kalkış destek sistemi HAC gibi bir çok özelliği ile de, sürüşün yanında A segmentinin sınırlarını zorladığını kanıtlıyor.

  Enerjisini 11 farklı gövde rengiyle dışa vuran i10, ilk otomobil olmak için çok uygun. Kolay kullanımı, geniş iç hacmi ile genç ve genç hisseden herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir yol arkadaşı. Bu otomobille uzun yola çıkarken ekstra dikkat gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz ama durum öyle değil, yağmurlu ve eksiye düşen sıcaklıkta çıkılan uzun yolda hiç beklenmeyen bir performans gösteriyor. ESP ve VSP nin yardımıyla özellikle virajlardaki dengesi ve yol tutuşu yine güven veren özelliklerinden. 1.0 ve 1.2 litrelik motorları ile beş ileri manuel ve dört ileri otomatik şanzıman seçenekleri mevcut.