nternetten en çok ne alınıyor?

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Yavuz tarafından 31 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.897
  Türkiye\’de internetten en çok ne alınıyor, internet üzerinden en çok nelerin siparişi veriliyor? Hiç merak ettiniz mi? Ülkemizde bireylerin internet üzerinden sipariş verdiği veya satın aldığı mal ve hizmetler arasında ilk sırada, yüzde 48,6 ile giyim ve spor malzemeleri bulunuyor. Bu ürünleri yüzde 25,8\’le elektronik araçlar ve yüzde 25,6 ile de ev eşyaları takip etti.

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)\’nun verilerinden derlenen bilgilere göre, alışveriş sisteminin tamamen değişmeye başladığı günümüzde tüketiciler, artık daha fazla ürüne daha kolay ulaşabilecekleri interneti tercih ediyorlar. Tüketicilerin internet üzerinden gündelik hayata ilişkin ihtiyaçlarını karşıladığı gözlenirken, teknolojik ürünler de internetten temin edilenler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Giyim ve spor malzemelerini, yüzde 25,8 ile cep telefonu, kamera, radyo, televizyon, DVD oynatıcı, video gibi elektronik araçlar takip ediyor. Söz konusu ürünlerin daha önceki dönemde oranı ise yüzde 25,5\’ler seviyesinde bulunmaktaydı. Tüketicilerin yoğun olarak internet üzerinden temin ettikleri bir diğer mal ve hizmet türü ise ev eşyaları oldu.
  İnsanların internetten temin ettikleri hizmetlerden biri de turizme ilişkin faaliyetler oldu. Bilet, araç kiralama gibi seyahatle ilgili diğer faaliyetlerin payı da yüzde 20 oldu. Söz konusu rakam bir önceki dönemde ise yüzde 17,4 olarak kayıtlara geçmişti.

  internetten-alisveris4191-s.jpg
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 12 Temmuz 2018