Online bankacılık ne kadar güvenli?

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Yavuz tarafından 15 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.897
  İnternetin artık hayatımızın önemli bir parçası olduğunu inkar edemeyiz. Birçoğumuz işlerimizin büyük bir kısmını internet üzerinden hallediyoruz. Banka işlemleri de bunlara dahil. Peki online bankacılık yeterince güvenli mi?

  Önceleri güvenlik açısından çok sıcak bakılmasa da şu an çoğu banka değişik güvenlik sistemleri kullanarak online bankacılığı kullanıcılarına sunuyor. Şifrelenmiş WiFi veya Mobil data kullanan banka uygulamaları ile ilgili çok fazla endişelenmenize gerek yok. Ancak her sistemin bir açığı olduğu da doğru. Metro Star Sistemleri yöneticilerinden olan Clay Calvert hiçbir online bankacılığın yeterine güvenli olmadığını söylüyor.

  Google ve Apple bu uygulamaları markete göndermeden önce gerekli güvenlik önlemlerini kontrol ediyor. Bu da içimizi rahatlatan bir seçenek. Ancak bunların yanı sıra almanız gereken bazı önlemler bulunuyor. Banka uygulamalarını kesinlikle güvenli kaynaklardan indirin. İndirdiğiniz uygulamanın gerekliliklerini dikkatlice okuyun. Mesaj üzerinden banka bilgilerinizi paylaşmayın. Otomatik güncellemeye de izin vermeyin.

  online-bankacilik26606-s-222x190.jpg
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 10 Temmuz 2018