Periscope hesabı nasıl açılır?

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Lavinia tarafından 10 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.265
  Periscope son dönemin en popüler uygulamalarından bir tanesi. Persicope geçtiğimiz aylarda Twitter’ın bir uygulaması olarak karşımıza çıkmıştı. Bu uygulama kullanıcılarına canlı yayın yapma imkanı sağlıyor. İlk olarak iOS için yayınlanan uygulama daha sonra Android platforma da gelince kullanıcı sayısı oldukça arttı.

  Canlı yayın yapmaya olanak sağlayan Periscope üzerinden yapılan canlı yayınlar bütün kullanıcılar tarafından izlenebiliyor.

  Periscope hesabı nasıl açılır?

  Periscope kullanabilmek için öncelikle bir Twitter hesabına sahip olmanız gerekiyor. Twitter’a üye olduktan sonra Twitter hesabınızla Periscope’a girip canlı yayın yapmaya başlayabilirsiniz.

  Periscope’ta canlı yayın nasıl yapılır?

  Periscope’a giriş yaptıktan sonra uygulamanın alt kısmında bulunan kamera simgesine tıklayın. Simgeye tıkladığınız zaman canlı yayınınızın gizli olup olmayacağını, konumun bildirilip bildirilmeyeceğini ve Twitter’da paylaşıp paylaşılmayacağını seçmeniz gerekiyor. Bunları seçtikten sonra “Start Broadcast”e tıklayıp canlı yayına başlayabilirsiniz.

  Canlı yayınlarınızı telefonunuza kaydetmek istiyorsanız ayarlar bölümünden Autosave seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor.

  Periscope’ta istediğiniz kişiyi takip edebilirsiniz ya da engelleyebilirsiniz. Canlı yayınlarınız sırasında kullanıcılardan anlık mesaj alabilirsiniz. Ayrıca takipçileriniz yayına başladığı zaman bildirim almanızı sağlayabilirsiniz.

  periscope-hesabi-nasil-acilir.jpg
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 13 Temmuz 2018 13:29