Sabahları gözleriniz şiş mi uyanıyorsunuz?

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Sümeyra tarafından 5 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Sabahları gözleriniz şiş mi uyanıyorsunuz?

  Sabah kalktığınızda gözleriniz şiş mi oluyor? Aynada kendinize bakamıyor musunuz? Göz rahatsızlıkları mutlaka önemsemesi gereken konuların başında bulunuyor. Birçok organ rahatsızlık sinyalini göz üzerinden verir. Peki göz şişmesi neden olur?

  Gözlerin şişmesine ve kızarmasına neden olan etkenlerden bazıları uykusuzluk, yorgunluk, alışılandan fazla kitap okumak ve strestir. Göz şişmesi nedenleri arasında sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklar, yemeklerde çok fazla tuz olması ve havasız ortamlarda bulunmak da vardır.

  Göz şişmesine neden olan durumu ortadan kaldırdıktan bir süre sonra göz şişmesi kendiliğinden geçecektir. Ancak evinizde uygulayacağınız birkaç basit yöntemle göz şişmesinden kurtulabilirsiniz.

  – Patatesi ve salatalığı yuvarlak şekilde dilimleyin. 25 dakika boyunca şişen gözlerinizin üzerinde tutun ve daha sonra gözlerinizi iyice durulayın.

  – Buz dolu poşeti dayanabildiğiniz kadar gözlerinize tutun ve bekletin.

  – Çay! Geçmişten günümüze gelen en önemli çözüm budur. Demlenmiş çaya pamuğu batırın ve 15 dakika boyunca gözünüzde bekletin. Bu uygulamayı yeşil çay ile de deneyebilirsiniz.