Stresi azaltın ve depresyonu tedavi edin

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Lavinia tarafından 21 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.265
  Kronik stres ve depresyon artık kalp hastalığı için risk faktörleri olarak kabul ediliyor. Pek çok ülkeden 6.300 kişi üzerinde yapılan bir vaka-kontrol araştırmasında evde ve işte sürekli stres yaşamak kalp krizi riskinde yüzde 75\’lik bir artışla ilişkilendirildi. Stresi kontrol altına almak için sigara içmek ve aşırı yemek yemek yerine meditasyon gibi sağlığa yararlı diğer gevşeme faaliyetleri, fiziksel aktivite ve yeterli uyku stratejilerini tercih edin. Depresyon ve kronik anksiyete için doktorun yardımını alın. Çünkü tedavi edilmeden bırakıldığında kalp krizi, inme ve diğer sakat bırakıcı hastalıklara neden olabilir.

  Stresinizi kontrol altına almak için ilk adım hayatınızdaki muhtemel stres etmenlerini bulmak ve her birini azaltmaya ya da yok etmeye çalışmak. Yaptığınız bazı şeylerden vazgeçseniz daha mı iyi hissedersiniz? Örneğin, birçok aile kendini faaliyetlere aşırı kaptırır. Çocuklar futbol okuluna, müzik kurslarına, izciliğe vs. gider. Bu durumların çoğunda şoför sizsiniz. Arabanıza ve kendinize her hafta kilometreleri bindirdikçe bindiriyorsunuz. Kendiniz de aşırı faaliyetlerle boğulmuşsanız, kendinize zaman ayırın; o zaman yok edemediğiniz stres etmenleri ile daha rahat baş edebilirsiniz.
  Bu kurtulamadığınız depresyon etmenleri için birçok etkili teknik kullanabilirsiniz. Bir süre sonra stresinizi kontrol etmiş olmanın sonucuyla dünyayı daha farklı görmeye başlayacaksınız.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 10 Temmuz 2018