Tırnak soyulması nasıl geçer?

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Sümeyra tarafından 12 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Tırnak soyulması nasıl geçer?

  Tırnak soyulması birçok insanın karşılaşabileceği durumlardan bir tanesi. Tırnakların soyulması stresten kötü diyete, tiroid problemlerinden elleri suyun altında uzun süre tutmaya kadar birçok nedenden kaynaklanabiliyor. Biz bu başlık altında tırnak soyulmalarını nasıl önleyebileceğinizden ve evde hazırlayabileceğiniz tırnak güçlendiricilerden bahsedeceğiz.

  Tırnak soyulması nasıl önlenir?

  – Düşük kaliteli ojelerden uzak durun. Çünkü bu ojelerde bulunan kimyasallar tırnaklarınızın zayıflamasına sebep oluyor olabilir.

  – Tırnakların soyulmasını önleyen ojeleri tercih edin. Bu sorunu iyileştirmek için üretilen ürünler “terapatik” serisi altında bulunuyor.

  – Haftada 3 defa tırnak sertleştirici uygulayın.

  – Haftada 2 defa tırnaklarınızı içinde su ve elma sirkesi bulunan bir kapta 3 dakika bekletin.

  – Tırnaklarınızın katmanlarını kesmeyin ve koparmayın.

  – Bir pamuğu zeytinyağı ile ıslatıp tırnaklarınıza masaj yapın. Böylece tırnaklarınız nemlenecek ve pul pul olmuş bölgeler düzelecek.

  – Pul pul olan tırnak katmanlarını özel bir tırnak törpüsü yardımıyla yavaşça törpüleyin. Ancak bunu çok sık yapmayın. Çünkü tırnaklarınızın incelmesine sebep olabilirsiniz.

  Evde hazırlanabilecek tırnak güçlendiriciler

  – Saf zeytinyağı: Yatmadan önce tırnaklarınızı içinde zeytinyağı olan bir kapta birkaç dakika bekletin. Veya bir pamuğu zeytinyağıyla ıslatıp her gece tırnaklarınıza bununla masaj yapabilirsiniz.

  – Güçlendirici tırnak kremi: 2 çorba kaşığı zeytinyağı, bir tutam tuz, 1 çorba kaşığı bal ve 1 yumurta sarısını karıştırıp tırnaklarınıza uygulayın. 20 dakika boyunca bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Bunu haftada 3 defa tekrarlayın.

  – Soğan:Bir soğanı ikiye böldükten sonra tırnaklarınızı içinde 5 dakika bekletin ve kendi kendine kurumasını bekleyin.