Uygulama Mağduru Olmamak İçin Dikkat Edin!

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Lavinia tarafından 24 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.265
  Akıllı telefonların hayatımıza girmesi birçok mobil uygulamayı da beraberinde getirdi. Birçoğumuzun kullandığı bu mobil uygulamalar dikkat edilmediği taktirde kullanıcıların ceplerini boşaltabiliyor. Özellikle çocukların ailelerinin kontrolü dışında farkında olmadan oyunlara binlerce dolar ödediği biliniyor. Böyle problemlerle karşılaşmak istemiyorsanız aşağıdakilere dikkat etmenizde yarar var.

  iPhone ve Android cihazlarda uygulama içinde bulunan satın alma ayarlarını kapatabilirsiniz. Bazı mobil oyunlar telefona indirilse bile devamlılık için kullanıcılardan ücret talep ediyor. Telefonlarda bu özellik açıksa bir oyuna binlerce dolar harcanabiliyor. Bu nedenle bu sorundan kurtulmak için şifre kullanmanızda fayda var. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

  Eğer iPhone kullanıyorsanız öncelikle Ayarlar menüsüne gidin. Ayarlar menüsünden Sınırlamalar bölümüne girin. Sınırlamalar bölümünü etkinleştirin ve ekranı aşağı doğru kaydırın. Uygulama İçi Alım butonunu kapatın. Bu ayarı kapattığınız zaman şifre girilmeden herhangi bir oyuna ücret ödenmeyecektir. Bu özelliğin açık olduğu durumlarda bir kez şifre girildiği taktirde 15 dakika boyunca bir daha şifre istenmemektedir. Bu da oyunların bu süre zarfında binlerce doları cebinizden çekebileceği anlamına geliyor.

  Eğer Android\’li bir telefon kullanıyorsanız bu ayarı kapatmak için öncelikle Google Play Store\’a gidin. Sonda Settings (Ayarlar) bölümüne tıklayın. Karşınıza gelen ekranda Password (Şifre) kısmının işaretli olduğuna dikkat edin. Bu seçeneği işaretli bıraktıktan sonra ana menüye geri dönebilirsiniz. Böylece herhangi bir satın alma durumunda mutlaka şifre istenecektir.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 10 Temmuz 2018