Vücuttaki nikotini ne temizler?

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Sümeyra tarafından 12 Temmuz 2018 00:15 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Vücuttaki nikotini ne temizler?

  Uzun süre sigara kullanmış ve sonrasında bu kötü alışkanlıktan kurtulmaya karar verdiyseniz bu yazdıklarımızı okumanız vücudunuzdaki nikotini biran önce atmanız için faydalı olacaktır.

  Nikotin sigarayı bıraktıktan çok uzun yıllar sonra vücuttan tamamen atılır ama siz bu süreci hızlandırmak isterseniz tüketmeniz gereken bazı besinler yok değil. Bu besinlerin başında ısırgan gelmektedir. Isırganın deenfektan özellik gösterdiği bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. Isırgan sayesinde vücudunuzda birikmiş olan nikotinden çok çabuk kurtulabilirsiniz.

  Nikotinden kurtulmak için tüketmeniz gereken besinlerden bir diğeri de kividir. İçeriğindeki vitaminler nedeniyle her gün kivi tüketmeye özen gösterin.

  Sigara bırakma sonrasında havuç suyu sizin için en ideal içeceklerden birisidir. Bildiğiniz gibi nikotin vücuda verdiği zararların yanı sıra cilde de büyük zarar vermektedir. Bu etkilere karşı havuç suyu ile mücadele edebilirsiniz. Havuç suyu cildin kendini yenilemesini ve nikotinden arınmasını sağlar.

  Ve her zaman büyük önemi olduğundan bahsedilen su yine nikotinle savaşta en etkili silahınız olacaktır. Ne kadar çok su içerseniz vücudunuz daha çabuk temizlenir ve nikotinden arınır.

  Sigarayı bırakan 100 kişiden 3-4 kişide alerjik ağız yaraları, diş eti ve dişlerde rahatsızlık olabilir. Bunun tedavisi için sigara izmariti ile 2-3 gün sabah aç karna duman gargarası yapılır. Hem vücut sigaradan tiksinmeyi yenilemiş hem de alerji tedavi edilmiş olur.