Yeşil kahve ile zayıflama kilo verme

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Sümeyra tarafından 5 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Yeşil kahve ile zayıflama kilo verme

  Son dönemlerde epey bahsedilen yeşil kahve nedir, kilo vermeye etkisi var mıdır?Zayıflamada son dönemlerde en çok kullanan formüllerden biri de yeşil kahve. Bu trend nereden çıktı peki? Yeşil kahvenin ne olduğunu biliyor muyuz?

  İşte yeşil kahve hakkında merak edilenler ve Yeşil kahve nedir?

  Yeşil kahve, kökboyasıgiller (Rubiaceae) familyasının Coffea türünden 5 metreye kadar büyüyebilen bir ağaçtır aslında. Normal kahve gibi kavrulma işlemi yapılmadığı için, faydalı etkilerini kaybetmiyor.

  Yeşil kahvenin yararları nelerdir?

  -İçindeki kafein ve klorojenik asit sayesinde, yağ yakımını hızlandırır ve zayıflatır,

  -Çok yüksek antioksidan etkiye sahiptir, serbest radikallerin zararlı etkilerini de önler.

  -Bazal metabolizmayı hızlandırır. Kalori yakımını hızlandırır ve klo verme sağlar.

  -Enerji verdiği gibi, yorgunluğa ve halsizliğe de iyi gelir.

  -Şeker hastalığının riskini azaltıcı etkisi bulunmaktadır.

  -Ayrıca Hipertansiyon üzerinde iyileştirici etkisi vardır.

  Yeşil kahvenin zararları etkileri nelerdir?

  Yeşil kahve son dönemlerde zayıflama ürünü olarak vitrinlerde en fazla rastlanan ve kullanılan bir üründür. Ama aşırı kahve tüketimi vücutta su tutulmasına neden olabileceği için yeşil kahve içilen dönemlerde günde en az 2.5 litre su içilmesi gerekir.

  Yeşil kahve çekirdeği özü

  Çiğ veya kavrulmamış kahve meyvesinin tohumlarından hazırlanan bu destek kahve çekirdeklerinin içindeki “klorojenik asit” sayesinde etkili olduğu söyleniyor. Bu maddenin karaciğerde şeker üretimini tahrik eden enzimi baskılayarak kilo vermeye yardımcı olduğu belirtiliyor,hatta bu nedenle tip 2 diyabet riskini bile azaltabileceği ileri sürülüyor.

  Elbette ki bunları destekleyen ve desteklemeyen bilimsel araştırmalar var. Genellikle kahvenin içindeki kafeinin metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olduğu zaten hep bilinmektedir, fakat kahve içindeki antioksidanların sağlığa faydalı olabileceği de düşünülüyor. Yine de dikkatli olmakta fayda var ve uzman bir doktora danışmadan kullanmamak gerekiyor.