Yüze göre güneş gözlüğü seçimi

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Sümeyra tarafından 5 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. Sümeyra

  Sümeyra Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  22 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1.646
  Yüze göre güneş gözlüğü seçimi

  Yüz tipinize uygun güneş gözlüğü seçimi size ayrı bir hava katacaktır. Peki hangi gözlük modeli yüzünüze daha uygun biliyor musunuz?

  Yuvarlak yüzler için

  Eğer yüz şekliniz yuvarlaksa tercihinizi çok keskin hatlara sahip olmayan, köşeli ve hafif çekik gözlüklerden yana kullanmalısınız. Bu gözlükler yüz hatlarınızın daha keskin görünmesini sağlar. Yuvarlak ve aşağı doğru genişleyen gözlükleri kullanmayın.

  Kare yüzler için

  Kare şeklinde bir yüz tipine sahipseniz oval ve yuvarlak gözlükleri tercih etmelisiniz.Küçük çerçeveli gözlükler yüzünüzü daha uzun gösterir. Çok köşeli ve gözlerinize oturmayan gözlüklerden uzak durun.

  Uzun yüzler için

  Yüz tipiniz uzunsa gözlük seçerken daha dikkatli davranmanız gerekiyor. Yüzünüzü daha dolgun gösterecek yuvarlak ve büyük gözlükleri tercih etmelisiniz. Köşeli gözlüklerden uzak durmalısınız.

  Üçgen yüzler için

  Eğer dar bir çene ve geniş bir alın bölgesine sahipseniz kalın çerçeveli gözlükleri tercih etmelisiniz. Eğer geniş bir çene ve dar bir alın bölgesine sahipseniz tercihinizi kedi gözü şekilli çerçevelerden yana kullanmalısınız.

  Oval yüzler için

  Oval yüz tipine sahipseniz hemen hemen her gözlük tipi yüzünüzde hoş durur. Size en çok yakışacak gözlük ise köşeli ve daha büyük camlı gözlükler..